Bizi Takip Edin
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Caner’in 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Caner’in 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

Değerli Hemşehrilerim,

Bugün, ülkemizin denizlerdeki bağımsızlığını ve egemenliğini simgeleyen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu önemli gün, denizlerimizdeki hakimiyetimizi ve kendi limanlarımızda özgürce hareket etme hakkımızı kazanmanın bir sembolüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile milletimizin denizlerdeki egemenliği sağlanmış ve denizcilik sektörümüzün gelişmesi için büyük bir adım atılmıştır. Bu kanun, Türk denizciliğinin ulusal kimliğini ve gücünü pekiştirmiş, denizcilik sektörüne ivme kazandırmıştır.

Deniz Astsubaylığından emekli biri olarak, denizlerin ve denizciliğin önemini çok iyi biliyor ve bu alanda yapılan her türlü çalışmayı büyük bir takdirle karşılıyorum. Ula ilçemizin kıyı şeridi, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile denizcilik potansiyelinin yüksek olduğu bir bölgedir. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza deniz sevgisini aşılamak adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Denizlerimizi koruma bilinci ile hareket ederek, sürdürülebilir denizcilik politikaları oluşturmak ve mavi vatanımızı gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle, denizcilik sektöründe emeği geçen tüm denizcilerimize, sektör çalışanlarına ve deniz aşıklarına teşekkür ediyor, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Denizlerimizde özgür ve bağımsız olarak dalgalanan bayrağımızın, mavi vatanda ilelebet dalgalanması temennisiyle…

Saygılarımla,

Mehmet Caner
Ula Belediye Başkanı