Hayatı, Özgeçmişi, Çalışmaları

İsmail Akkaya

Değerli Başkanımıza ithafen oluşturduğumuz bu sayfada, geçirdiği âni kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yuman saygıdeğer başkanımızın yaptığı çalışmalara, projelerine ve özgeçmişine ulaşabileceksiniz.

İsmail Akkaya Hakkında

1958 yılında Gökova’da doğan İsmail Akkaya, İlkokulu Akyaka’da , Ortaöğrenimi Salihli, Marmaris ve Dalaman Tarım Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Meslek hayatına 1976 yılında Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nde memuriyet hayatına başlayan Akkaya, daha sonra Ula, Köyceğiz, Bodrum’da ziraat teknisyeni olarak 15 yıl memurluk yaptı. Bu arada Anadolu Üniversitesi Tarım ön lisans bölümünü bitirdi.

İsmail Akkaya, 7 Haziran 1992 -Mart 2004 yılları arasında 12 yıl Akyaka belediye başkanlığı yaptı. 2005-2010 yılları arasında işletmecilik yaptı. 2014 yılından beri Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmaktadır. Ulaştırma ve bütçe komisyonlarında görev aldı. 1 Eylül 2015 -1 Kasım 2018 tarihleri arasında 3 yılı aşkın süre Ula İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca 10 yıl Marmaris Deniz Ticaret Odası yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.

Çalışmalarından
bazıları

Boğa Güreşi Arenası

Ulamıza kazandıracağımız Arenamızda hummalı çalışmalarımız devam ediyor.

Akyaka Kalesi

Yıllardır atıl durumda bulunan Akyaka Kalemizdeki kazı çalışmaları ve akabinde yapılacak olan restorasyon çalışmaları

Üretime Değen Kadın Eli

"Ulada Organik Üretime Değen Kadın Eli" projemizin protokolünü Denizli'de Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Sn. Özgür Akdoğan ile imzaladık.

İsmail Başkanın
Projeleri

Değerli Başkanımızın Projeleri

İsmail Başkanın
Foto Galerisi

Değerli Başkanın Foto Galerisi

İsmail Başkanın
Hayatı

İsmail Başkanın Hayatı

Yapılan Çalışmalardan Bazıları